Anonymous kërcënoi Muskun: Jeni duke shkatërruar jetëra!

Hakerat nga Anonymous lëshuan një video në të cilën ata iu drejtuan CEO të Tesla dhe SpaceX, Elon Musk, për tregun e kriptove.

 

Anonim i tha Musk se njerëzit e shihnin atë si “një tjetër njeri i pasur narcizist që dëshpërimisht kërkonte vëmendje”. Mesazhi i tyre vjen pasi Musk shkroi në Twitter për bitcoin të Premten, pas së cilës çmimi i kriptovalutës ra.

- Advertisements -

Musk u tha se cicërimat e tij treguan “neglizhencë të dukshme të punëtorit mesatar i cili dëshiron të sigurojë jetesën duke investuar në monedha të kriptuara”.

“Ju mund të mendoni se jeni personi më i zgjuar në dhomë, por tani e keni gjetur veten të sheshtë. Ne jemi Anonim, ne jemi një legjion. “Na prit”, thanë ata në video.

Musk nuk iu përgjigj direkt kërcënimit, por 20 minuta pasi video u publikua, ai postoi një tweet të ri.

LEXO EDHE:

Back to top button