Arbnor Muja, pas golit të shënuar: “Historia u shkrua”

Arbnor Muja e ka shënuar gol në Ligën e Kampionëve. Ky gol është historik për skuadrën belge Royal Antëerp pasi që i pari në histori të fazës së grupeve për Ligën e Kampionëve.

Edhe pse Royal Antëerp F.C. u mposht nga Shakhtar Donetsk me rezultat 3:2, Muja ndjhehet krenar.

Gjithashtu, ish-futbollisti i Dritës dhe Trepçës ’89e shënoi edhe golin e tij të parë personal në Ligën e Kampionëve, në paraqitjen e tij të dytë në fazën e grupeve pas asaj ndaj Barcelonës.

“Goli i parë ndonjëherë në Ligën e Kampionëve për Royal Antëerp F.C. Historia u shkrua”, ka shkruar futbollisti ofanziv në rrjetin social “Facebook”.

LEXO EDHE:

Back to top button