Asnjë tifoz bavarez në “Kamp Nou” më 14 shtator!

Më 14 shtator do të zhvillohet përballja e parë në grupe të Ligës së Kampionëve në mes Barcelonës dhe Bajern Munihut.

- Advertisements -

Për këtë ndeshje, shteti spanjoll ka lejuar Barcelonën që të mbush “Kamp Nou” deri në 40 mijë tifozë. Por, nga 40 mijë tifozë që do të jenë në “Kamp Nou”, asnjë nuk do të lejohet të jetë i Bajernit.

Kjo për shkak të rregullave “Anti Covid 19” në Spanjë.

LEXO EDHE:

Back to top button