Austri, gjenden të gjallë 10 personat për të cilët dyshohej se u zhdukën në ortek

Austri, gjenden të gjallë 10 personat për të cilët dyshohej se u zhdukën në ortek

Të gjithë personat për të cilët dyshohej se u zhdukën pas një orteku të dielën pranë fshatrave malore Lech dhe Zurs në Austri janë gjetur të gjallë, sipas Agjencisë Austriake të Shtypit (APA).
Katër janë lënduar, duke përfshirë një në gjendje të rëndë. Pastrimi përfundimtar i zonës do të bëhet të hënën, shkruan CNN.

Punonjësit e shpëtimit fillimisht kishin frikë se 10 persona ishin zhdukur në ortek, bazuar në një video të xhiruar nga një skiator pak para se të ndodhte orteku.

Videoja shfaqte rreth 10 skiatorë në rrugën e ortekut, por përfundoi përpara se të tregonte se çfarë ndodhi me skiatorët, tha Hermann Fercher nga Lech/Zürs-Tourismus, sipas agjencisë së shtypit.

LEXO EDHE:

Back to top button