Azarenka sfidon Ostapenkon, në gjysmëfinale të “Indian Uells”

Vikttoria Azarenka më lehtësi tejakloi sfidën e tenistes amerikane, Xhesika Pegulla dhe u kualifkua në gjysmëfinale të turneun “Indian Uells”. Tenistja bjelloruse mundi amerikanen me rezultat 2-0 në sete, ose 6-4 dhe 6-2 në geme.

- Advertisements -

Kundërshtare e Azerenka-s në gjysmëfinale do të jetë Jelena Ostapenko, e cila me 2-1 në sete, eliminoi mundi Shellbi Roxhersin.

Ndërkohë dyshja tjetër e gjysmëfianles do të mësohet pas zhvillimit të dy përballjeve të çerekfinales në mes Kontaveitit dhe Jaberit, si dhe Badosës dhe Kerberit.

LEXO EDHE:

Back to top button