Azemi humb sfidën me vendim të arbitrave

Azemi humb sfidën me vendim të arbitrave Boksier i ri, Ardian Azemi pësoi disfatë nga rusi Vladislav Komarov, në sfidën e gjysmëfinales të Kampionatit Evropian që aktualisht po zhvillohet në Budva të Malit të Zi. Azemi humbi sfidën e gjysmëfinales me rezultat 2-3, në kategorinë deri me 91 kg. Azemi ishte I barabartë në përballjen direkte me oponentin rus dhe humbi sfidën me vendim të arbitrave. Kujtojmë se Ardian Azemi siguroi medaljen e parë për Maqedoninë nga viti 1995, kur Primislav Dimovski arkëtoi medaljen e bronzit në Evropianin

- Advertisment -

LEXO EDHE:

Back to top button