Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Çabi Alonso është i preferuari i Bajern Munihut për zëvendësuesin e Tomas Tushel. Por, arritja e një marrëveshjeje me trajnerin që po udhëheq Bajer Leverkuzenin drejt titullit të parë në histori, është e vështirë. “Aspirinat” nuk duan të privohen nga shërbimet e tij, teksa ish-mesfushorin spanjoll e tundon edhe ideja e marrjes së drejtimit të Liverpullit. Klub që do të ndahet me Jurgen Klopp në fundin e sezonit.

Dhe në skenë ka dalë një emër i ri: Arne Slot. 45-vjeçari holandez drejton prej verës së vitit 2021 Feyenoordin, skuadër me të cilën ka fituar një titull kampion (2023). Ndërkohë që në vitin 2022 mbërriti deri në finalen e Conference League me skuadrën nga Roterdami. Me trofeun që u fitua nga Roma e Jose Mourinhos në “Air Albania”.

Slot, i cili u shpall trajneri më i mirë në Eredivisie në 2022 dhe 2023, pëlqehet shumë nga bavarezët për stilin e futbollit të bukur që praktikon.

LEXO EDHE:

Back to top button