Bajern Munihu vihet në “gjah” pas portierit të Argjentinës

Bajern Munih kërkon shërbimet e Emiliano Martinez. Sipas ‘Media Foot’, Bajern Munih po mendon të bëjë një lëvizje për heroin e penalltive të Argjentinës dhe portierin e Aston Villas, Emiliano Martínez, për të zëvendësuar Manuel Nojer-in e dëmtuar së fundmi.

Martinez ka qenë një nga protagonistët e fushatës së Argjentinës për fitimin e Kupës së Botës, dhe me zërat që sugjerojnë se ai mund të kalojë ndonjë ekip të madh evropian. Mbetet të shihet nëse do ndodhë lëvizja e tij në ‘Allianz Arena’.

LEXO EDHE:

Back to top button