Bajerni e konfirmon, Maks Eberl është drejtori i ri sportiv

“Bavarezët” e Bajern Munihut kanë konfirmuar emrin e drejtorit të ri sportiv, me rekordmenët e futbollit gjerman kanë rikthyer në shtëpi Maks Eberl-en, por tashmë me një rol të ri, teksa 50-vjeçari do të nisë punën në datën 1 mars. Ndërkohë për sa i përket kontratës personale, ai e ka firmosur për një bashkëpunim 3-vjeçar, të vlefshëm deri në vitin 2027.

Ish-anësori gjerman i mbrojtes, i cili më herë ka punuar te Borusia Mynshengladbah dhe Lajpcig, bëri edhe një koment të shkurtër për mediat pas firmosjes së kontratës, me “gjigantët” e Bundesliga, teksa u shpreh se është diçka e veçantë për t’u kthyer në klubin, ku nisi e gjithë karriera e tij.

“Kam kaluar gjithë fëmijërinë dhe rininë time te Bajerni dhe në Munih, kështu që është diçka e veçantë për mua të kthehem në klubin, ku nisi gjithçka. Tashmë me një rol të ri. Posti i drejtorit sportiv është një sfidë e madhe me të cilën do të përballem me shumë respekt dhe përulësi. Do të bëj gjithçka që është e mundur që Bajerni të vazhdojë të jetë i suksesshëm në të ardhmen dhe të sjellë gëzim për tifozët”, u shpreh Eberl-e. /abcnews.al/

LEXO EDHE:

Back to top button