Bajrami: Të stërvitemi më shumë dhe ne Evropian do të vijnë golat

Pas ndeshjes me Suedinë, një koment të shkurtër për mediat e bëri edhe “fantazisti” i mesfushës, Nedim Bajrami, i cili u shpreh se këtë të hënë zhvilluan një ndeshje të mirë por futbolli kështu e ka, e më tej në fjalët e tij u premtoi tifozëve të “legjionarëve”, se golat do të vijnë në Kampionatin Evropian, në Gjermani.

“Lojën e parë me Kilin e dinim që është një kundërshtar I fortë dhe pësuam dy gola që nuk duhet ti merrnim. Sot kemi bërë një ndeshje shumë të mirë, të gjithë çunat që kanë luajtur. Kështu është niveli i lartë, ata kanë bërë një kros dhe një gol, por dhe ne patëm rastet. Goditjet nga jashtë, kështu e ka futbolli duhet të ushtrohem më shumë dhe në Evropian do të japim golat.

 

Mund të luaj të dy rolet aty ka nevojë trajneri, më pëlqen të luaj më shumë si mesfushor ofensiv, por ska problem për mua. Jam aty ku ka nevojë Silvinjo. Besoj kemi kohë për Evropianin dhe duhet të japim maksimumin këto 3 muaj dhe besoj do të jemi të gjithë gati,” tha pas humbjes, në “Friends Arena”, “ylli” i Sasuolos.

LEXO EDHE:

Back to top button