MPB njofton: 144gjoba në Shkup, 10 vozitës pa patentë shoferi

MPB njofton: 144gjoba në Shkup, 10 vozitës pa patentë shoferi

Sektori për Punë të Brendshme Shkup gjatë ditës së djeshme (25.03.2024) ka vazhduar me kontrolle të shtuara në trafik me çrrastë vetëm në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 144 gjoba nga të cilat: 10 për drejtim mjeti mbi shpejtësinë e lejuar, 10 për drejtim mjeti pa patentë shoferi, tri sanksione për kalim në semafor të kuq, tetë gjoba u shqiptuan për përdorimin e celularit gjatë drejtimit të automjetit, nëntë sanksione për mosvënien e rripit të sigurisë…, shkruan Alsat.

“Kontrollet e qarkullimit vijojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat e komunikacionit në mënyrë që të rrisim sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, thuhet në njoftimin e MPB-së. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button