Balde, 500 mln euro për largimin e tij nga Barcelona

Futbollisti i Barcelonës, Alehandro Balde ka vazhduar kontratën me klubin katalan.  Balde do të vazhdojë të jetë lojtar i Barcelonës pasi ka nënshkruar kontratën e re me klubin.

- Advertisements -

Balde ka firmosur kontratë me kohëzgjatje deri në vitin 2024 dhe në rast të largimit të tij, Barcelona i ka vënë klauzolën astronomike prej 500 milionë eurosh.

Ai është vetëm 17 vjçerar dhe llogaritet si njëri nga talentët më të mëdhenjë të akademisë La Masia.

LEXO EDHE:

Back to top button