Balkani ende shpreson për kualifikim në fazën eliminatore

Vëmendja e opinionit futbollistike gjatë ditës së enjete do të jetë tek ekipi kosovar i Ballkanit. Këta të fundit, sot në fushën e tyre në orën 21:00 do të ndeshen me Slavia Pragën, në një ndeshje të vlefshme për grupet e Ligës Konferencë.

Ende nuk është mbyllur asgjë në grupin e tyre, me Ballkanin që ndodhet në vendin e fundit me 4 pikë, po aq sa vendi i tretë që është Slavia Prage. Vendi i parë dhe i dytë I takon Sivaspor dhe Kluzhit me nga 7 pikë. Kanë mbetur edhe dy ndeshje për të luajtur, dhe për Ballkanin është ende e hapur për një kualifikim të mundshëm.

LEXO EDHE:

Back to top button