Ballkani kërkon të shkruaj historinë me kualifikim në Conference League

Ballkani kërkon të shkruaj historinë me kualifikim në Conference League

Skuadra suharekase, Ballkani, sonte do të kërkojë që ta shkruaj historinë në sportin kosovari ku për detyrë ka ta mbrojë rezultatin e krijuar në Maqedoni të Veriut përballë Shkupit.

Ballkani ndeshjen e parë e fitoi me rezultat 1-2, ku kundër Shkupi bëri përmbysje të rezultatit.

Për kualifikim, Ballkanit i mjafton vetëm një barazim për të ecur tutje në fazën e grupeve të Europa Conference League.

Ndeshja do të nis nga ora 20:00 dhe do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

LEXO EDHE:

Back to top button