Barcelona, në historinë e ligave më të mira në Evropë

Skuadra e Barcelonws vazhdon të ecë drejt titullit. Të dielën, skuadra e Çavi Hernandezit bëri një tjetër hap drejt suksesit, duke mposhtur Atletiko Madridin në shtëpi, me rezultatin minimal 1:0.

Pas 30 ndeshjes, Barcelona është në krye të renditjes së La Ligës. Katalanasit janë përpara Realit të dytë me diferencw prej 11 pikësh.

Me kwtw rast Barcelona ka vetëm 9 gola të pësuar. Dhe sipas gazetarit të mediave sociale Aleksis Martin-Tamajo, katalanasit u bënë skuadra e parë në historinë e 7 ligave më të mira evropiane, që pësoi më pak se 10 gola në 30 raunde të kampionatit futbollistik.

LEXO EDHE:

Back to top button