Bastisje në Haraçinë dhe Hasanbeg, arrestohen disa persona

Bastisje në Haraçinë dhe Hasanbeg, arrestohen disa persona

Sot në orët e hershme të mëngjesit në Hasanbeg dhe Haraçinë policia ka kryer bastisje në disa lokacione. Në aksionin në fjalë kanë marrë pjesë edhe forcat speciale. Jo-zyrtarisht janë arrestuar 20 persona.

Aksioni është konfirmuar edhe nga MPB-ja nga ku pritet që së shpejti të dalin me komunikatë për media.

Ndryshe në këtë pjesë të Shkupit është vërejtur një numër i madh i forcave të policisë.

Aksioni është në koordinim me Prokurorinë për Ndjekje të Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit. /Makfax

LEXO EDHE:

Back to top button