Bastisje në Strumicë, arrestohet një person

Bastisje në Strumicë, arrestohet një person

MPB-ja njofton se gjatë ditës së djeshme (01.11.2023) në ora 06:00 në Strumicë, zyrtarë policorë kanë privuar nga liria 19 vjeçarin E.I. nga Strumica.

“Gjatë bastisjes në banesën e tij, e cila është kryer me urdhër të gjykatës, i është gjetur dhe konfiskuar një sasi e marijuhanës. Për këtë ngjarje është njoftuar prokurori publik nga Prokuroria Themelore Publike Strumicë dhe pas dokumentimit të plotë të rastit, kundër personit do të bëhet kallëzim përkatës”, njoftojnë nga MPB.

LEXO EDHE:

Back to top button