Bavarezët” të “fiksuar” pas talentit anglez, sfidojnë Arsenalin

Pas “thashethemeve” të shumta, që lidhin “shtyllën” e mesfushës së Bayern Munich, XHoshua Kimih me një kalim te “katalanasit” e Barcelona, tashmë kanë filluar të qarkullojnë zëra se “bavarezët” e kanë gjetur zëvendësuesin perfekt për 28-vjeçarin që kërkon largimin.

Sipas raportimeve të prestigjiozes gjermane, “Bild”, në “radarët” e skuadrës nga Mynihu ka rënë “talenti” anglez i “çekiçëve” të Uest Ham, Deklan Rajs, me 24-vjeçarin që shihet si lojtari “më i mirë” në treg, për të marrë përsipër “rolin” që Kimihu ka te “bavarezët”.

Kontrata e anglezit përfundon në vitin 2024 me londinezët, mirëpo ka një opsion që mund ta zgjasë atë deri në vitin 2025, e cila ndikon jo pak në çmimin e lojtar, teksa vlera e tij në treg është 80 milionë euro dhe bordi i Uest Ham, mund të fitojë shumë më shumë nëse luan “kartat” e duhura në merkato. /abcnews/

LEXO EDHE:

Back to top button