Befasi, Serena Uiliams tërhiqet nga “Roland Garros”

Njëra nga tenistet më të mirë të të gjitha kohëve, Serena Uiliams u tërhoq nga turnue Masters “Roland Garros” Arsyë për një lëvizje të tillë është lëndimi i këmbës, ose tetivës së akilit. Tenistja legjendare duhej të takohet me tenisten nga Bullgaria, Cvetanka Pironkova, në raundin e dytë të turneut në Paris.

Mirëpo kohë më parë tenistja amerikane njoftoi drejtuesit e turneut dhe më vonë edhe lansoi lajmin në rrjetet sociale se tërhiqet nga turneu në Francë, për shkak të lëndimit. Kjo do të thot se bullgaria Pironkova kalon në raundin e tretë.

LEXO EDHE:

Back to top button