Belgjika ende pa trajner, tre emrat të rinj janë në garë

Disa kombëtare të mëdha kanë ndërruar trajnerët pas Kupës së Botës në Katar, por Belgjika është ende në kërkim të një zëvendësuesi të Roberto Martinez, i cili tashmë do të drejtojë Portugalinë.

Sipas informacioneve të raportuara nga “Het Nieësblad”, Federata e Futbollit do të kishte hedhur poshtë avantazhet që çojnë te Tieri Anri, Klod Puell, Herve Rendard dhe Andrea Pirlo.

“Djajtë” dëshirojnë një trajner që bind më shumë dhe emrat e duhur për këtë janë Joakim Loev, Maurisio Poketinjo dhe Andre Villas Boash.

LEXO EDHE:

Back to top button