Benfika njofton për 2 oferta të tjera për Fernandezin

Enzo Fernandez po vijon të jetë në “llupën” e disa prej skuadrave të mëdha evropiane. Performancat e tij të mira, veçanërisht në Kampionatin Botëror me Argjentinën, kanë ndikuar shumë në rritjen e vlerës së tij.

Real Madridi dhe Liverpulli janë dy prej skuadrave të interesuara për shërbimet e mesfushorit.

Sipas medieve portugeze të dyja ofertat e ardhura, nga të dy klubet e sipërpërmendura, janë më të larta për nga shuma, sesa klauzola liruese e futbollistit. Mbetet të shihet se cili do të jetë destinacioni i Fernandez në të ardhmen.

LEXO EDHE:

Back to top button