Bien temperaturat, Shqipëria përfshihet nga reshjet e shiut

Bien temperaturat, Shqipëria përfshihet nga reshjet e shiut

Vapa duket se po ikën me gushtin në Shqipëri. Kjo javë ka lënë pas ditët e nxehta duke sjellë reshje shiu dhe temperatura të ulëta.

Disa qarqe janë përfshirë nga reshjet e shiut nga dita e djeshme duke vijuar edhe sot. Reshjet kanë qenë prezente në qarqet Shkodër, Lezhë, Vlorë e pak në Durrës. Sot reshjet e shiut kanë freskuar edhe Tiranën. Si pasojë vihet re një rënie e ndjeshme e temperaturave.

LEXO EDHE:

Back to top button