Bruklin Nets krijon skuadër të titullin kampion

Xhejms Harden do të bashkohet me ish-bashkëlojtarin e tij, Kevin Durant te Bruklin Nets. Kjo e fundit ka pranuar që të marrin në klubin e tyre Hardenin nga Hjuston Rokets në një marrëveshje e përbërë nga 4 lojtarë që do t’ia mundësojë 31 vjeçarit kalimin te Nets. Bruklini ka dërguar lojtarët e saj, Keris Levert, Dante Eksum, Radions Kuruks si dhe zgjedhje drafti dhe gjithashtu janë edhe lojtarë të tjerë të përfshirë në marrëveshje. Menjëherë pas humbjes në mënyrë të turpshme ndaj Lejkersi, Xhejms Harden pa i dhënë lamtumirën klubit, është larguar.

- Advertisment -

LEXO EDHE:

Back to top button