Bufon befason me përgjigjen rreth pensionimit nga futbolli

Portieri legjendar talian, Xhanluixhi Bufon ka folur për largimin e mundshëm nga futbolli.

“Për momentin më pëlqen të luaj në fushë dhe mendoj se po bëj pjesën time. Kur nuk mund të performoj më ose të motivoj veten në këtë nivel, do të mendoj të bëj atë që më magjeps”, tha portieri për Football Italia.

Futbollisti legjendar vuri në dukje se ende nuk e ka idenë se në cilën fushë do të punojë pas përfundimit të karrierës si futbollist. Kujtojmë se tani Buffon luan për Parmën në Serinë B italiane.

LEXO EDHE:

Back to top button