Çabi Alonso merr spanjollin te Benfika me parametra zero

Ashtu siç ishte raportuar në orët e fundit, Alehandro Grimaldo është lojtari më i ri i Bajer Leverkuzenit. Klubi gjermanë ka siguruar shërbimet e mbrojtësit me parametra zero nga Benfika.

Kontrata e spanjollit me klubin portugez skadon më 30 qershor dhe më pas 27-vjeçari pritet që të udhëtojë drejt Gjermanisë për t’u bashkuar me ekipin e Çabi Alonsos.

Kështu pas shtatë sezonesh te Benfika, Grimaldo do të nis një eksperiencë të re me Bajer Leverkuzenin, me të cilin do të firmos deri në 2027-ën.

LEXO EDHE:

Back to top button