Çfarë lloji i udhëtarit jeni, bazuar në shenjën tuaj të yllit – dhe pushimet tuaja ideale

Me zbutjen e rregullave të udhëtimit Covid, ka pasur një rritje të madhe (dhe të mirëpritur) në rezervimet e udhëtimeve për verën e vitit 2022 dhe më tej. Ne kemi filluar të zgjerojmë horizontet tona dhe të mendojmë për të udhëtuar më seriozisht, ndoshta për dy vjet për shumë.

Por çfarë të dhënash mund të japë shenja juaj e yjeve për llojin e udhëtarit që jeni dhe ku duhet të shkoni Përpara, ne gërmojmë në preferencat e udhëtimit të çdo shenje ylli dhe rekomandojmë pushimet e tyre ideale.

Dashi: 
21 mars deri më 20 prill

Ahengu është padyshim aty në listën tuaj të detyrave kur jeni duke pushuar dhe ju pëlqen të shkoni në ngjarje, festivale, karnavale dhe mardi gra.

Sa më i madh, më i guximshëm dhe më i ndritshëm aq më mirë.

Dashi mbetet i ri në zemër dhe i interesuar për të pasur një shpërthim, pavarësisht moshës që janë. Gjithmonë do të tërhiqeni nga vendet me më shumë veprim.

Destinacionet ideale të pushimeve për Dashin: New Orleans, Berlin, Tajlandë.

Demi: Udhëtari i ngadalshëm
21 prill deri më 21 maj

Trendi i ‘udhëtimit të ngadaltë’ i përshtatet shumë personazhit Demi.

Ai thekson lidhjen me njerëzit vendas, kulturat, ushqimin dhe muzikën. Ai mbështetet në idenë se një udhëtim ka për qëllim të edukojë dhe të ketë një ndikim emocional. Dhe gjithashtu fokusohet në mënyrën e udhëtimit si pjesë e përvojës.

Destinacionet ideale të pushimeve për Demin: Orient Express, lundrime, udhëtime me tren në të gjithë Evropën.

Drejtohuni këtu për gjithçka që duhet të dini për të qenit Dem

Binjakët: Udhëtari i ri në zemër
22 maj deri më 21 qershor

Ju jeni Piter Pani i Zodiakut dhe ju pëlqen të udhëtoni në vende që ~i flasin~ fëmijës tuaj të brendshëm. Fantazia, lojërat, aventurat, emocionet, lojërat janë të gjitha të rëndësishme për ju.

Edhe pse rritja funksionon gjithashtu – koktejet, ushqimet e shkëlqyera dhe shikimi i pamjeve janë të gjitha në axhendë.

Ju keni nevojë për të gjitha, dhe nëse kjo arrihet nëpërmjet udhëtimit me shumë destinacione ose gjetjes së një resorti gjithëpërfshirës që i ka të gjitha, është zgjedhja juaj.

Destinacionet ideale të pushimeve për Binjakët: Çdo vendpushim i Disney World; zgjidhni nga Tokio, Orlando, Kaliforni, Shangai, Parisi etj.

Drejtohuni këtu për gjithçka që duhet të dini rreth të qenit Binjak

Gaforrja: Romantiku
22 qershor deri më 23 korrik

Ju pëlqen romanca dhe ambientet romantike, edhe nëse jeni duke udhëtuar me miqtë ose familjen, jo me një partner.

Imagjinata juaj frymëzohet më së shumti nga ambientet simpatike, të këndshme, të çuditshme dhe komode ku mund të shijoni kulturën e kafeneve, të uleni dhe njerëzit të shikojnë, të flirtojnë me të huajt tërheqës, të shikoni çifte të tjera duke bërë gjërat e tyre.

Ju kënaqeni duke imagjinuar se si jetojnë njerëzit e tjerë, dhe kështu vendet që ju lejojnë të spiunoni (në mënyrën më të bukur) kalimtarët funksionojnë mirë.

Destinacionet ideale të pushimeve për kancerin: Paris, Venecia, Sevilje, Vjenë

Luani: Kërkuesi i diellit
24 korrik deri më 23 gusht

Nxehtësia, rrezet e diellit, klimat tropikale, drita e bollshme dhe ajri i pastër drejtojnë zgjedhjet tuaja.

Ju pëlqen të zhyteni në diell, si kafsha juaj shpirtërore, luani, dhe të shikoni botën që kalon.

Dhe më pas, me një lëvizje të krive dhe bishtit, kaloni në modalitetin “gjuetar” dhe dilni për të gjetur ndonjë veprim. Vende plazhi me shumë gjëra shtesë për të bërë një kënaqësi.

Destinacionet ideale të pushimeve për Luanin: Meksikë, Hawaii, Marbella, Australi

Drejtohuni këtu për gjithçka që duhet të dini rreth të qenit Luan

Virgjëresha: Dashamirëse e kulturës
24 gusht deri më 23 shtator

Historia dhe kultura me të vërtetë të intrigon sepse, sinqerisht, je me të vërtetë hundëz dhe të pëlqen të kuptosh (gjykosh?) se si njerëzit e tjerë jetojnë dhe madje kanë jetuar në atë kohë.

Ju pëlqen të dini për mënyra të tjera të jetës, t’i krahasoni ato me tuajat, të kërkoni ngjashmëri dhe dallime.

Ju jeni gjithashtu studenti i madh i zodiakut dhe ju pëlqen të mësoni. Vendet me pak histori dhe thellësi punojnë për ju.

Destinacionet ideale të pushimeve për Virgjëreshën: Firence, Athinë, Budapest, Khajuraho

Drejtohuni këtu për gjithçka që duhet të dini rreth të qenit Virgjëreshë

Peshorja: E sofistikuara
24 shtator deri më 23 tetor

E udhëhequr nga Venusi, ju keni një sy të shkëlqyeshëm për bukurinë, një ndjenjë harmonie dhe ekuilibri, një dëshirë për kënaqësi dhe kënaqësi.

Ju nuk jeni të prirur për ta përafërt ose për të bërë çanta shpine nëpër vende rastësisht. Ju dëshironi një udhëtim të organizuar mirë, një mbërritje të qetë, festa luksoze, mundësi për të takuar njerëz interesantë dhe shumë relaksim (dhe pazar) për të nisur.

Destinacionet ideale të pushimeve për Peshoren: Firence, Barossa Valley, Dubai, Guadalupe

Akrepi: Gjetësi i frikës
24 tetor deri më 22 nëntor

Jeni të magjepsur nga ana drithëruese, paranormale, e çuditshme, e rrezikshme dhe e errët e jetës. Ju pëlqen një histori e mirë fantazmash, shijoni një ftohës kurrizore dhe ndjeni interes të vërtetë për të ndjerë atmosferën dhe atmosferën e vërtetë të vendeve me histori të tmerrshme.

Vizita e shtëpive të përhumbura, shikimi i skenës së një vrasjeje, mbajtja e një seance në një varr të famshëm… e gjithë kjo tingëllon si argëtim! Ju jeni turisti i errët i OG.

Destinacionet ideale të pushimeve për Akrepin: Salem, Londër, Transilvani, Roswell

Drejtohuni këtu për gjithçka që duhet të dini rreth të qenit Akrep

Shigjetari: Endacak me shpirt të lirë
23 nëntor deri më 21 dhjetor

Nuk mund të duroni asgjë shumë të strukturuar kur bëhet fjalë për kohën tuaj të pushimeve. Ju thjesht dëshironi një destinacion të përgjithshëm, pak kohë dhe hapësirë ​​të lirë për të eksploruar dhe hetuar çfarëdo që të shfaqet. Nuk ka orare apo ekskursione të planifikuara paraprakisht, faleminderit shumë.

E gjithë pika e udhëtimit, në mendjen tuaj, është të eksploroni dhe zbuloni në moment, duke ju mundësuar të përjetoni vetë thelbin e vendit në atë kohë kur jeni atje.

Shpëtimi në shpinë dhe hekurudha janë opsione të shkëlqyera.

Destinacionet ideale të pushimeve për Shigjetarin: Australia, India, Kili, Meksika

Drejtohuni këtu për gjithçka që duhet të dini rreth të qenit Shigjetar

Bricjapi: Udhëtari fantastik i klasit të parë
22 dhjetor deri më 21 janar

Kap, ju jeni një zagar për më të mirët, biletën e klasit të parë ose VIP, vendin ekskluziv, luksoz ose të sofistikuar ku të gjithë duan të jenë.

Ju keni një punë të vështirë, luani fort qasje ndaj jetës. Ju punoni vërtet shumë dhe nuk i kushtoni shumë kohë vetes, por, kur e bëni, duhet të jetë e lakmueshme dhe të garantohet cilësi e lartë. Ka të ngjarë të drejtoheni kudo ku po shkon lista e të pasurve. Destinacionet ideale për pushime për Bricjapin: Seychelles, Maldivet, Aspen, St Barths

Ujori: Udhëtari në modë
22 janar deri më 19 shkurt

Ekscentrike, e çuditshme, unike. Këto janë fjalë për të cilat njerëzit flasin kur ju përshkruajnë, dhe kjo vlen edhe për stilin dhe zgjedhjet tuaja të udhëtimit.

Nuk ju pëlqen të ndiqni rrugën e rrahur ose të shkoni atje ku janë turmat. Ju jeni një “birësues i hershëm” natyror, që do të thotë se jeni gjithmonë pak më përpara se të tjerët.

Cilido qoftë vendi sekret i pazbuluar që po shkojnë vetëm ata që e dinë, është vendi ku do të gjendeni.

Destinacionet ideale për pushime për Ujorin: Japoni, Seul, Seattle, Butan

Drejtohuni këtu për gjithçka që duhet të dini për të qenit Ujor

Peshqit: Kërkuesi zen
20 shkurt deri më 20 mars

Pushimet kanë të bëjnë me arratisjen për ju, dhe rimbushjen e baterive tuaja shumë të konsumuara dhe aftësinë për t’u përballur me botën e ftohtë dhe të vështirë në të cilën jetojmë.

Ju jeni një shpirt i butë dhe keni nevojë për një kohë të rregullt për të pushuar dhe rinovuar. Aftësitë tuaja të empatisë natyrore nënkuptojnë se vendet tuaja të pushimeve duhet të jenë pa stres, të ftohtë dhe në mënyrë ideale madje të përshtatura për t’ju çlodhur në mënyrë specifike.

Retreats Yoga janë një po e madhe.

Destinacionet ideale të pushimeve për Peshqit: Bali, Goa, Tajlandë, Greqi

LEXO EDHE:

Back to top button