Çfarë thotë producenti i njohur dhe i famshëm për objektet e rrëzuara mbi SHBA?

Producenti i njohur i serialit të njohur dokumentarë “Alienët e lashtë” ka bërë një koment për objektet fluturuese të paidentifikuara që ushtria amerikane rrëzoi në qiellin mbi Shtetet e Bashkuara këto ditë.

Që nga fillimi i balonës kineze, për të cilën Pekini pretendon se është një balonë meteorologjike, Forcat Ajrore të SHBA-së kanë rrëzuar edhe tre objekte të tjera për të cilat nuk kanë dhënë informacion shtesë se çfarë lloj objektesh ishin. Mbrëmë, komandanti i Komandës Veriore të SHBA, gjenerali Glenn VanHerk, tha se “nuk do t’i kategorizoj si balona” dhe “i quajmë objekte për një arsye” .

Ndërkohë, para se objekti i tretë të prishej, ufologu më i njohur sot, Giorgio A. Tsoukalos, i njohur si producent i serialit dokumentar mega-popullor Ancient Aliens.

“Raportet thonë se këto dy objekte nuk tregojnë asnjë lloj shtytjeje të dukshme apo fletë ajrore të dukshme, e cila është e nevojshme për të shtyrë avionët më të rëndë se ajri. “Nëse i rilexoni raportet e UFO-ve nga vitet 50 dhe 60, do të shihni se asnjë nga këto nuk është e re dhe se është e njohur dhe e mirëdokumentuar”, ka shkruar zvicerani në Facebook.

“Pra më shumë tullumbace spiune, gjë që, përsëri, nuk është befasi.” Vetëm kush po spiunon? Asnjë vend nuk është përgjigjur që nga rrëzimi i balonës kineze. Është e gjitha shumë emocionuese, si një roman spiun që shpaloset në jetën reale për ta parë të gjithë.”

Më parë, Tsoukalos komentoi edhe heshtjen e guvernatorit të Alaskës për objektin e paidentifikuar të rrëzuar mbi këtë shtet federal amerikan.

“Heshtje kolaterale. Është interesant fakti se guvernatori i Alaskës nuk ka thënë asgjë dhe nuk dihet më tej për ngjarjen e mbrëmshme (nënkupton të shtunën) dhe mbeturinat e rrëzuara. A ka dikush poshtë në fushë që zbulon atë që u rrëzua në malet Yukon? Asnjë vend nuk e ka pretenduar avionin si të tijin. A do të reagojë presidenti”, shkroi ufologu, udhëheqës i teorisë se alienët vizituan Tokën mijëra vjet më parë dhe se ata ndanë njohuri me popujt e lashtë.

Meqë ra fjala, seriali dokumentar “Alienët e lashtë” nisi transmetimin e sezonit të 19-të në kanalin History muajin e kaluar.

 

LEXO EDHE:

Back to top button