“Covid 19” ndalon hendbollin në Maqedoni

Edhe pse pritej qqë sot të zhvillohen 2 takime të javës së 5-të të Supërligës së Maqedonisë në hendboll, kjo nuk do të ndodh, pasi që Eurofarm Pelister 2 dhe Prilepi , nuk udhëtuan në transfertat e planifikuara. Arsye për anulimin e takimit është numri në rritje të hendbollistëve me “Covid 19”.

- Advertisment -

Federata e Hendbollit regaoi menjëherë duke anuluar sfidat e planifikuara në mes Butelit dhe Eurofarm Pelister 2 dhe Tikveshit me Prilepin.

Ditë më parë, skuadra e Rabotniçkit konfimroi se ka 16 hendbollist të prekur me koronavirusin.

LEXO EDHE:

Back to top button