“Covid 19” prek futbollin francez, 12 raste te një skuadër

Skuadra nga Liga 1 në Francë, Montpelje, ka konfirmuar 12 raste me “COVID-19”. Sipas mediave franceze bëhet fjalë për 8 lojtarë dhe 4 anëtarë të stafit teknik.

- Advertisements -

Montpelje këtë fundjavë duhet të takohet me skuadrën e Monakon në  transfertëm andaj pritet edhe reagimi i drejtuesve të futbollit francez, për zhvillimin e kësaj përballjeje.

Të gjithë 12 të prekurit nga “COVID-19” te Monpelje,  janë izoluar nga pjesa tjetër e grupit, duke respektuar protokollet shëndetësore të autoriteteve franceze.

LEXO EDHE:

Back to top button