Data e kthimit të Novak Djokovic u konfirmua pas sagës australiane të vizave

Numri një i botës është në listën e hyrjes për kampionatin e tenisit në Dubai Duty Free, i cili fillon më 21 shkurt. Kjo do të jetë paraqitja e parë e Gjokoviç që nga dëbimi i tij nga Australia përpara Australian Open në fillim të këtij muaji.

34-vjeçari nuk ka folur publikisht që nga kthimi në Serbi, por është fotografuar në një udhëtim në Mal të Zi. Hyrësit në Dubai nuk kanë nevojë të vaksinohen kundër Covid-19 dhe është një turne që Gjokoviç ka luajtur shpesh në të kaluarën, me 34-vjeçarin që e fitoi titullin pesë herë. Gjokoviç ka të ngjarë të gjejë mundësitë e tij të lojës shumë të kufizuara nëse ai mbetet i pavaksinuar dhe ndoshta nuk do të jetë në gjendje të luajë në ngjarjet e mëdha në Indian Wells dhe Miami në mars.

LEXO EDHE:

Back to top button