De Bryjne, lojtarë i vitit në Premier Ligë


Ylli i Man. Sitit, Kevin De Bryjne, morri çmimin e “lojtarit më të mirë në sezonin 2019/20 në Premier Ligë. Në këtë konkurencë, mesfushori belg ka mposhtur treshen e Liverpullit, Sadio Mane, Xhordan Henderson dhe Trent Aleksander-Arnold.

Sipas statistikave të fundit nga Premier Liga, Kevin De Brujne. ka krijuar më së shumti raste në Premier Ligë, plotë 136, duke prodhuar edhe 20 asiste, ndërsa është përfshirë në më shumë se 33 gola të shënuara nga ekipi i tij, Man.Siti, që mbyll sezonin në vendin e dytë në Premier Ligë.

LEXO EDHE:

Back to top button