Dhjetëra shtëpi të dëmtuara në sulmin në Belgorod

Dhjetëra shtëpi të dëmtuara në sulmin në Belgorod

Një linjë elektrike dhe dhjetëra shtëpi janë dëmtuar në sulmin e fundit ajror të Ukrainës në qytetin kufitar rus të Belgorodit.

Kështu ka bërë të ditur guvernatori i Belgorodit, Vyacheslav Gladkov tha se ka pasur një viktimë dhe se një grua ka marrë një plagë në shtyllën kurrizore, shkruan Sky News.

“Një ambulancë e ka dërgyar në spitalin rajonal dhe po i ofrohet gjithë kujdesi i nevojshëm mjekësor”, është shprehur ai.

LEXO EDHE:

Back to top button