Diego Simeone ka një premtim për tifozët e Atletikos

Atletiko Madrid fitoi 0-1 në fushën e Osasunës. Goli i Saul Niguez i dhuroi tri pikë të rëndësishme skuadrës së Diego Simeones, që regjistroi suksesin e dytë radhazi në La Liga.

Trajneri argjentinas foli pas ndeshjes, vlerësoi fitoren e djemve të tij dhe u ndal te dashuria e madhe që ndjen për Atletikon, klub ku ka fituar si futbollist e si trajner.

“Tek Atletiko ekziston një mënyrë e veçantë e të përjetuarit të ndeshjeve. Diçka mund të shkojë keq, por ne nuk dorëzohemi kurrë. Jemi jashtë Ligës së Kampionëve dhe Kupës së Mbretit, por nuk duhet të na mungojë kurrë motivimi.

LEXO EDHE:

Back to top button