Diego Simeone takohet me drejtuesit e klubit

Trajneri i Atletiko Madrid, Diego Simeone, ka të ngjarë të vazhdojë punën në klubin madrilen. Sipas “Mundo Deportivo”, trajneri së fundmi u takua me presidentin e klubit Enrike Çerezo dhe diskutoi të ardhmen e tij.

Presidenti e siguroi Simeonen se ai po llogariste tek ai edhe sezonin e ardhshëm. Simeone ka qenë në krye të Atletiko Madridi që nga viti 2011. Pas 20 javësg të La Ligës, Atletiko është në vendin e 4-të të tabelës me 35 pikë.

LEXO EDHE:

Back to top button