Dimitrov: Gjatë ndërtimit të pozitave, dy herë kam kërcënuar me dorëheqje

Në ndërtimin e pozitave shtetërore dy herë jam detyruar të kërcënoj me dorëheqje, tha në emisionin “360 Gradë” në Alsat, zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov.

- Advertisements -

“Mendoj se opinioni duhet ta dijë, këtë e përmenda deri diku. Në betejën brenda, për ndërtimin e pozitave të përbashkëta maqedonase, dy herë u detyrova të kërcënoja me dorëheqje. Se nëse dalim jashtë kësaj linje, këtë do e bëni pa mua, dhe unë do dal jasht dhe do jem i zëshëm”, tha Dimitrov.

Në pyetjen – kujt ia ka thënë këtë, Dimitrov tha:

“Edhe kryeministrit Zaev edhe ministrit Osmani”.

LEXO EDHE:

Back to top button