“Djajtë e Kuq”, për Ronaldon plot 117 postime rrjetet sociale

Man. Junajtedi ka bërë plotë 117 postime për Kristiano Ronaldon nga dita që e transferuan në klub, deri në mëngjesin e djeshëm. Ish ylli i Real Madridit, u largua nga Juventusi, në fund të afatit kalimtar duke u rikthyer në Mançester.

- Advertisements -

CR7 pritet t’i ndihmojë klubit anglez të rikthehen në krye, për të ‘luftuar’ për Premierligë dhe Ligë të Kampionëve. Sipas “Athletic”, “Djajtë e Kuq”, që nga dita kur e transferuan Ronaldon kanë bërë plotë 117 postime brenda ditës. Kristiano iu ka sjellë shumë edhe jashtë fushës, ngase klubi fitoi 3.7 milionë ndjekës më shumë në rrjetet sociale 24 orë pasi e zyrtarizuan.

Pos kësaj, zyrtarimi i CR7 ishte postimi më i pëlqyer në histori për sport në dy rrjetet sociale, “Tuitter” dhe “Instagram”.

LEXO EDHE:

Back to top button