Borusia Dortmundi gjen zëvendësuesin e Hallerit te Kellni

Pasi iku Haaland, Dortmund transferoi ish-bomberin e Ajaksit, Sebastian Haller. Pak kohë pasi ishte zyrtarizuar, Haller rezultoi me një sëmundje të keqe për të cilën u detyrua të operohej dhe të merrte mjekime.

Tashmë, Dortmund ka zyrtarizuar zëvendësuesin e Hallerit dhe bëjet fjalë për sulmuesin 34-vjeçar Entoni Modeste.

Ai vjen nga Kellni, ku do të jetë pjesë e Dortmund për një sezon./albeu.com

LEXO EDHE:

Back to top button