Droni i dyshuar godet depon e naftës në Oryol të Rusisë

Droni i dyshuar godet depon e naftës në Oryol të Rusisë

Një dron i dyshuar goditi një cisternë në një depo nafte në rajonin rus të Oryol të mërkurën, thanë zyrtarët.

Imazhet e paverifikuara në mediet sociale treguan një çarje në anën e një rezervuari të depozitimit të naftës.

Logoja e operatorit të tubacionit të kontrolluar nga shteti rus Transneft (TRNF p.MM) mund të shihen në rezervuar dhe televizioni shtetëror rus tha se besohej se ishte bosh.

“Rreth orës 04:00 të mëngjesit të sotëm, një dron i dyshuar shpërtheu një depo nafte në vendbanimin Stalnoi Kon,” tha guvernatori Andrei Klychkov në aplikacionin e mesazheve Telegram.

“Nuk pati viktima. Të gjitha shërbimet operative janë duke punuar në vend,” shtoi ai, shkruan Reuters.

Stalnoi Kon, në periferi të kryeqytetit rajonal Oryol, është rreth 170 km (100 milje) nga kufiri ukrainas.

LEXO EDHE:

Back to top button