Dy lojtarët e Man. Sitit me “Covid 19”

Man. Siti do të mbetet pa sulmuesin Gabriel Zhesus dhe mbrojtesin Kajll Uallker për sfidat e fundvitit. Gjatë ditës së sotme kanë rezultuar pozitiv me “COVID-19” dy prej lojtarëve kryesor në formacionin kryesor të trajnerit Pep Guardiola. Sfida e ardhshme e Sitit është më 26 dhjetor kundër Njukasëllit, e cila nisë më orën 21.00.

Kujtojmë se Man. Siti është në vendin e 8-të të renditjes në Premierligë, me vetëm 23 pikë të grumbulluara pas 13 ndeshjeve.

LEXO EDHE:

Back to top button