Dy raste të vdekjes nga koronavirusi në 24 orët e fundit dhe 952 raste pozitive në Kosovë

Dy raste të vdekjes nga koronavirusi në 24 orët e fundit dhe 952 raste pozitive në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë edhe sot ka publikuar raporton e ri për gjendjen me COVID-19 në vend, raporton Gazeta Sinjali.

Sipas njoftimit, bëhet e ditur se dy persona kanë vdekur, ndërsa janë shënuar 952 raste pozitive.

Kurse sa i përket të shëruarve janë 512 persona, të vaksinuar 79 kurse gjithsej kemi 7 mijë e 837 raste aktive.

LEXO EDHE:

Back to top button