E përditshmja gjermane zbulon çmimin e Bellingamit

Ylli i Borusia Dortmundit, Xhud Belingam ka marrë vëmendjen e shumë skuadrave të mëdha evropiane, si Liverpool e Real Madrid që janë më kryesoret. Raportime të ‘Bild’ tashmë kanë zbuluar edhe çmimin që Dortmund do të kërkojnë për Bellingam. Thuhet se Borusia Dortmund do të kërkojnë 150 milionë euro për kartonin e Bellingam, për secilën prej skuadrave që pyesin për transferimin e anglezit.

Real Madridi shihet si një skuadër që mund ta transferojë lojtarin e Dortmund, por rivaliteti do të jetë i madh edhe nga Anglia. Nuk përjashtohet mundësia që edhe skuadra si Man. Sitit dhe Çellsit të futen në garë për Bellingamin.

LEXO EDHE:

Back to top button