E rëndë në SHBA, 6-vjeçari qëllon aksidentalisht motrën e vogël dhe e vret

E rëndë në SHBA, 6-vjeçari qëllon aksidentalisht motrën e vogël dhe e vret

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në SHBA. një 6-vjeçar ka gjetur çelësat e kasafortës, ka marrë armën dhe ka qëlluar për vdekje morën e tij 5-vjeçare.

5-vjeçarja ndërroi jetë. Ngjarja ka ndodhur në Indiana.

Siç raportohet nga shtypi lokal, djali i vogël ka marrë  njërën nga 2 armët e mbushura në kasafortën e shtëpisë dhe ka qëlluar për vdekje vajzën.

Prindërit janë arrestuar për sjellje të pakujdesshme.

LEXO EDHE:

Back to top button