Ekipi i dytë i Lokomotivës në finale, por edhe nëse fiton nuk del në Evropë!

Në Gjeorgji, ekipi i dytë i Lokomotivës nga Tbilisi, arriti në finalen e Kupës. Ata garojnë në Divizionin e katërt të Gjeorgjisë, por arritën të sigurojnë pjesëmarrjen në finale të Kupës së GJoergjisë, të cilën do ta luajnë në muajin dhjetor.

Në finalen e 7 dhjetorit ata do të luajnë kundër Torpedo Kutaisi në stadiumin “Adjarabet Arena” në Batumi. Në rast triumfi ata nuk do të luajnë në Evropë dhe arsyeja qëndron në rregullat. Nëse ekipi i Lokomotivës fiton, atëherë vendi në Evropë do t’i dorëzohet ekipit të pare, që doli së fundi nga elita dhe sezonin e ardhshëm do të luajë në Ligën e Dytë (ka 1 fitore këtë sezon dhe 92 gola të pësuar në 32 ndeshje.

Skuadra e parë e Lokomotivës në Kupën e Gjeorgjisë, u eliminua në fazën e 16-të, pas humbjes nga skuadrës së Ligës së Dytë, Shukura.

LEXO EDHE:

Back to top button