Ende nuk dihet motivi i sulmit në Sidnej, policia nuk përjashton terrorizmin

Ende nuk dihet motivi i sulmit në Sidnej, policia nuk përjashton terrorizmin

Policia thotë se nuk kanë ende një motiv të qartë në lidhje me sulmuesin që vrau gjashtë persona dhe ka plagosur disa të tjerë, përfshirë një foshnje.

Ndihmës komisioneri, Anthony Cooke tha se burri kishte qenë në qendër, u largua, pastaj u kthye, në atë moment ai filloi të godiste me thikë njerëzit e pranishëm, njofton The Guardian.

Asnjë ideologji apo motiv nuk është i qartë.

I pyetur nga një gazetar nëse policia po përjashtonte terrorizmin, Cooke tha:

“Nuk përjashtojmë asgjë”.

LEXO EDHE:

Back to top button