Endrik zbuloi përse ka zgjedhur Real Madridin

Në një intervistë për “Marca”, fenomeni i ri i futbollit brazilian, Endrick, shpjegoi pse zgjodhi Real Madrid.

“Real Madrid është një ekip shumë i madh dhe Vinicius më dërgoi mesazhe që më dhanë më shumë shpresë.

Cristiano, i cili është idhulli im, gjithashtu luajti për Real Madrid, Kjo është arsyeja pse zgjodha “Los Blanocs” dhe mendoj se është e drejtë. Zoti ka qenë gjithmonë me mua dhe më ka thënë se kjo është mënyra më e mirë”, tha Endrick, transferimi më i ri i klubit spanjoll.

LEXO EDHE:

Back to top button