Enrike pranon: Jam duke testuar disa taktika me lojtarët tjerë dhe pa Mbape-n

Në konferencën pas ndeshjes, trajneri i PSZH-së, Luis Enrike foli rreth situatës së Kilian Mbapes dhe tregoi se sulmuesi francez nuk bën pjesë në planet e tij të së ardhmes. Kjo, pasi Mbape ka vendosur të largohet nga Parisi drejt Real Madridit gjatë afatit veror, me parametra zero.

“Për fat të keq, e ardhmja e Kilian Mbapes nuk do të jetë këtu, kështu që unë jam duke testuar disa taktika me lojtarët tjerë”, u shpreh Enrike.

Kujtojmë që Kilian Mbape ka shumë oferta në tavolinë, përfshi këtu edhe Barcelonën, Interin, Man. Sitin, Çellsin dhe Real Madridin./Indeksonline

LEXO EDHE:

Back to top button