Erik Ten Hag, ka caktuar objektivin e merkatos verore

Erik Ten Hag ka dy dëshira të mëdha për merkaton e verës. Drejtuesit e Man. Junajtedit do të përforcojnë sërish skuadrën, ndërkohë që objektivi i madh quhet Viktor Osimhen.

Sulmuesi nigerian po shkëlqen në Serie A me Napolin. Skuadra kryeson kampionati me 18 pikë më shumë se ndjekësit.

Ndërkohë, Osimhen kryeson renditjen e golashënuesve me 19 realizime. Blerja e 24-vjeçarit nigerian është një mision i komplikuar, por presidenca e “Djajve të Kuq” do të tentojë akordin me agjentin e sulmuesit dhe presidentin De Laurentiis.

LEXO EDHE:

Back to top button