ESPN shpalos ekipin më të mirë e Botërorit në Katar

Në portat e kombëtares, heroi i penalltive në këtë Botëror është Livakoviç, i cili në një të ardhme të afërt mund të kalojë nga Dinamo Zagrebi te Bajern Munihu.

Në qendër të mbrojtjes, ekspertët e ESPN-së i dhanë vend marokenit Sais dhe veteranit Silva. Në mesfushë janë rreshtuar Fernandesi i Portugalisë, kroati Modriç dhe anglezi Belingam.

Ndërkohë në sulm janë golashënuesit kryesorë të këtij Botërori.

 

LEXO EDHE:

Back to top button