Eurovizion shfaq ABBA me hologram, pasi që grupi dështoi të shfaqet në 50 vjetorin e fitores së tyre

Eurovizion shfaq ABBA me hologram, pasi që grupi dështoi të shfaqet në 50 vjetorin e fitores së tyre

Shikuesit e Eurovizionit mbetën të dëshpëruar, pasi ABBA dështoi të ribashkohej për fitoren e 50-vjetorit të grupit, pasi fansat i quajtën hologramet e inteligjencës artificiale “zhgënjyese”.

Qëkur filloi Eurovizioni 2024, thashethemet se grupi do të ribashkohej për një performancë filluan të përhapeshin, ndërsa shfaqja përgatitej për të shënuar 50-vjetorin që ata fituan konkursin e këngës me këngën e tyre hit “Waterloo”.

Pas fitores së tyre ikonike në 1974, grupi dominoi skenën muzikore gjatë gjithë viteve 1970, por pas vetëm 10 vjetësh dhe dy divorceve, ata u ndanë në vitin 1983.

Dhe fansat e fortë u mbushën me shpresë, ndërsa shfaqja ngacmoi një ribashkim dhe transmetoi një montazh të suksesit të grupit që nga fitimi i konkursit.

Vetë ABBA gjithashtu ngriti shpresat e fansave të tyre pasi grupi – i përbërë nga Benny Andersson, Anni-Frid Lyngstad, Agnetha Faltskog dhe Bjorn Ulvaeus – ndau një klip në faqen e tyre në TikTok duke dalë nga një një shkurre.

Tingulli që luhej mbi video thoshte: “Ok djema ne jemi kthyer, a ju ka marrë malli për ne? Sepse neve po”.

Por pavarësisht zhurmës në ditët që çuan në finalen e së shtunës, ABBA nuk arriti të ribashkohej në skenën e tyre në shtëpi, gjë që i la fansat ‘të mërzitur’ pasi ata thanë se zëvendësimi i ABBAtars AI ishte ‘mbytës’. /Telegrafi/

LEXO EDHE:

Back to top button