Fabrika japoneze e metaleve bëhet virale me çekiçin e ri

Fabrika japoneze e metaleve bëhet virale me çekiçin e ri

Një fabrikë japoneze e prodhimit të veglave precize u bë virale kohët e fundit për produktin e saj të ri të çuditshëm – një linjë çekiçësh në formë bananeje të vërtetë.

Iron Factory Ikeda me bazë në Hiroshima nuk është fabrika jonë tipike e prodhimit të metaleve me precizion.

Ajo është e specializuar në përpunimin e metaleve me precizion të produkteve origjinale me potencial për t’u bërë virale në internet.

Me kalimin e viteve, ata krijuan të gjitha llojet e produkteve qesharake, që nga maskat e robotëve të frymëzuara nga anime, figurina dhe kopje realiste metalike të frutave dhe perimeve të ndryshme, si ananasi deri te brokolia, por produkti i tyre më i popullarizuar deri më tani duket se është çekiçi banane. Ka kohë që ekziston, por kompania së fundmi nxori një variant të ri dhe u bë sërish virale në mediat sociale.

Në vitin 2019, Ikeda zuri titujt kryesorë në mediat e vendit pasi prodhoi çekiçin e saj të parë si banane të modeluar sipas bananeve të vërteta të rritura në Filipine.

Risia e plotë e çekiçit, së bashku me cilësinë e prodhimit e shndërruan atë që supozohej të ishte një prototip i vetëm, në një produkt komercial që mund ta blini në të vërtetë nëse keni ëndërruar ndonjëherë të goditni një gozhdë me një banane.​/ar/sh/SYRI.NET

Image

Image

LEXO EDHE:

Back to top button